language: česky | slovensky | english | deutsch | polski |
Explanatory notes | Guestbook



Last actualization: 19:45:02

train
route
at station
actual time
offset
1RJ 76ANTONÍN DVOŘÁKGraz Hbf (10:25) - Praha hl.n. (17:18)Praha hlavní nádraží17:23 5 min. late
2RJ 78JOHANN STRAUSSGraz Hbf (12:25) - Praha hl.n. (19:18)Praha hlavní nádraží19:17 time advance: 1 min.
3RJ 79JOHANN STRAUSSPraha hl.n. (14:42) - Graz Hbf (21:33)Břeclav st. hr.18:06 6 min. late
4Ex 100MORAVIAWien Westbf (17:34) - Bohumín (21:06)St.Město u U.H.19:40 time advance: 1 min.
5EC 102POLONIAWien Westbf (13:34) - Warszawa Wschodnia (21:27)Petrovice u K.st.hr.17:34 on time
6EC 105SOBIESKIGdynia Gł. (9:06) - Wien Westbf (20:26)Břeclav st. hr.19:01 1 min. late
7EC 110PRAHAWarszawa Wschodnia (9:28) - Praha hl.n. (17:44)Praha hlavní nádraží18:07 23 min. late
8EC 120HRADČANYŽilina (17:38) - Praha hl.n. (22:59)Hranice na M. město19:40 3 min. late
9EC 122RADHOŠŤŽilina (13:38) - Praha hl.n. (18:44)Praha hlavní nádraží19:19 35 min. late
10EC 125BEČVAPraha hl.n. (13:19) - Žilina (18:22)Horní Lideč st.hr.17:27 4 min. late
11EC 127VSACANPraha hl.n. (15:19) - Žilina (20:22)Valašská Polanka19:38 31 min. late
12Ex 142HUTNÍKŽilina (18:21) - Praha hl.n. (23:44)Karviná hl.n.19:40 on time
13Ex 144ODRAŽilina (16:21) - Praha hl.n. (21:44)Mohelnice19:42 9 min. late
14Ex 146LANDEKŽilina (14:21) - Praha hl.n. (19:44)Odb. Blatov19:41 13 min. late
15EC 153HUKVALDYPraha hl.n. (14:19) - Žilina (19:38)Mosty u Jabl. st.hr.19:03 time advance: 1 min.
16EC 170HUNGARIABudapest-Keleti pu. (9:25) - Berlin Hbf (tief) (21:15)Děčín státní hranice18:13 4 min. late
17EC 175JAN JESENIUSHamburg Altona (8:14) - Budapest-Keleti pu. (22:35)Lanžhot st. hr.19:06 1 min. late
18EC 177SLOVENSKÁ STRELABerlin Hbf (tief) (12:47) - Bratislava hl. st. (21:50)Březová nad Svitavou19:40 3 min. late
19EC 220FATRAZvolen os. st. (13:09) - Praha hl.n. (20:44)Pardubice hlavní nádraží19:41 3 min. late
20EC 222DETVANZvolen os. st. (9:09) - Praha hl.n. (16:44)Praha hlavní nádraží17:24 40 min. late
21SC 240PENDOLINOKošice (14:52) - Praha hl.n. (11:52)Polom19:39 on time
22EC 274JAROSLAV HAŠEKBudapest-Keleti pu. (13:25) - Praha hl.n. (20:18)Velim19:41 on time
23EC 276SLOVANBudapest-Keleti pu. (11:25) - Praha hl.n. (18:18)Praha hlavní nádraží18:26 8 min. late
24Ex 350ALBERT EINSTEINPraha hl.n. (17:14) - München Hbf (23:05)Staňkov19:38 7 min. late
25EC 355KAREL ČAPEKMünchen Hbf (12:44) - Praha hl.n. (18:43)Praha hlavní nádraží18:57 14 min. late
26RJ 370JOSEPH HAYDNGraz Hbf (14:25) - Praha hl.n. (21:18)Opatov19:40 6 min. late
27RJ 371JOSEPH HAYDNPraha hl.n. (16:42) - Graz Hbf (23:33)Šakvice19:41 1 min. late
28RJ 373W. A. MOZARTPraha hl.n. (18:42) - Wien Hbf (22:52)Přelouč19:37 1 min. late
29EC 379CARL MARIA VON WEBEROstseebad Binz (10:43) - Praha hl.n. (19:25)Praha hlavní nádraží19:24 time advance: 1 min.
30EN 405VLTAVAPraha hl.n. (17:16) - Moskva Běloruské n. (22:30)Lukavice na Moravě19:40 5 min. late
31EN 456PHOENIXPraha hl.n. (18:30) - Oberhausen Hbf (7:19)Ústí nad Labem hl.n.19:40 on time
32Ex 541OSTRAVANPraha hl.n. (18:19) - Návsí (22:52)Zámrsk19:40 3 min. late
33IC 551ZLÍNSKÝ EXPRESPraha hl.n. (19:19) - Zlín střed (22:43)Odb. Blatov19:35 1 min. late
34IC 561ŠOHAJPraha hl.n. (17:19) - Veselí nad Moravou (21:11)Štěpánov19:41 4 min. late
35IC 1009REGIOJETPraha hl.n. (13:48) - Havířov (17:36)Havířov17:56 20 min. late
36IC 1012REGIOJETHavířov (14:17) - Praha hl.n. (18:10)Praha hlavní nádraží18:46 36 min. late
37IC 1013REGIOJETPraha hl.n. (16:48) - Třinec (21:02)Drahotuše19:40 3 min. late
38IC 1014REGIOJETHavířov (16:17) - Praha hl.n. (20:10)Kolín seř.nádr.19:42 16 min. late
39IC 1015REGIOJETPraha hl.n. (17:48) - Třinec (22:02)Rudoltice v Čechách19:39 5 min. late
40IC 1016REGIOJETHavířov (18:17) - Praha hl.n. (22:10)Grygov19:42 6 min. late
41LE 1360LEO EXPRESSBohumín (13:26) - Praha hl.n. (17:10)Praha hlavní nádraží17:43 33 min. late
42LE 1361LEO EXPRESSPraha hl.n. (14:35) - Košice (22:27)Mosty u Jabl. st.hr.19:10 11 min. late
43LE 1362LEO EXPRESSStaré Město u Uherského Hradiště (14:53) - Praha hl.n. (18:00)Praha hlavní nádraží18:10 10 min. late
44LE 1363LEO EXPRESSPraha hl.n. (16:06) - Bohumín (19:34)Bohumín-Vrbice19:42 11 min. late
45LE 1364LEO EXPRESSBystřice (15:27) - Praha hl.n. (20:00)Úvaly19:35 time advance: 6 min.
46LE 1365LEO EXPRESSPraha hl.n. (17:35) - Staré Město u Uherského Hradiště (20:36)Odb. Parník19:41 40 min. late
47LE 1367LEO EXPRESSPraha hl.n. (18:35) - Karviná hl.n. (22:29)Záboří nad Labem19:41 22 min. late
48R 1542ANTON BRUCKNERLinz Hbf (15:35) - Praha hl.n. (20:30)Olbramovice19:40 on time
49SC 100502PENDOLINOOstrava hl.n. (17:14) - Praha hl.n. (20:21)Kolín vhb.č.3N19:41 3 min. late
50SC 100504PENDOLINOOstrava hl.n. (15:14) - Praha hl.n. (18:21)Praha hlavní nádraží18:50 29 min. late
51SC 100506PENDOLINOOstrava hl.n. (13:14) - Cheb (19:14)Cheb19:20 6 min. late
52SC 100511PENDOLINOPraha hl.n. (15:39) - Bohumín (18:53)Bohumín19:21 28 min. late
53SC 100515PENDOLINOFrantiškovy Lázně (14:37) - Bohumín (20:53)Červenka19:39 2 min. late
54SC 100517PENDOLINOPraha hl.n. (19:39) - Bohumín (22:53)Pha hl.n.L601b,L602b19:41 time advance: 1 min.
55Ex 100533HELFŠTÝNBohumín (18:52) - Břeclav (20:48)Lipník nad Bečvou19:40 time advance: 1 min.

statistika


© 2006-2015 poloha.vlaku.info

vygenerovano za 0,00398 s.